laupäev, 17. september 2011

Nostalgia - kevadlille küpsised

 Vaja läheb:


1 dl suhkrut
175 g võid
1 muna
0,25 dl ehk 4 spl vett
250 g jahu


Glasuur:

1 dl tuhksuhkurt
1 tl kakaod
3-4 tl vettVõi vahustada suhkruga, lisada ühekaupa munad, vahustada korralikult läbi, lisada jahu ja vesi, segada ühtlaseks. Küpsised lasta läbi tordipritsi küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. 
Ärge ära ehmuge kui tainas ei taha eriti läbi tordipritsi tulla. Tainas peabki olema just nii tugev. :)
Küpsiste vormimisel läbi tordipritsi võiks jälgida, et tainas ei jääks keskelt püstise tipuga, see suruda tordipritsi otsaga või sõrmega  alla küpsisesse, sest muidu on pärast raske südamikuks glasuuri panna, mäe otsas ta ei taha nii korralikult vedelana seista.
Küpsetada 200 kraadises eelkuumutatud ahjus 10 minutit keskmises vahes, kuni alumised ääred muutuvad pruunikaks, siis veel 4 min ülemises vahes.
Tuhksuhkru segasin kakaoga ja hakkasin lusika kaupa vett panema, peale igat lusikat segades. Peale seda kuumutada glasuuri kuni ta on mõnusalt vedelaks muutunud. Glasuur hakkab kiiresti tahkuma. Mina pidin päris mitu korda glasuuri tagasi pliidile panema ja uuesti vedelamaks soojendama. Alguses kohe pliidilt võttes on üsna vedel, võiks pool minutit oodata enne küpsistele panekut, muidu jookseb maha. 
Glasuuri kandsin küpsistele teelusikaga.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar